IMG_5708Dziś mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole Panią Henrykę Krzywonos-Strycharską, działaczkę Solidarności, jedną z głównych działaczy “Solidarności”, którzy przyczynili się do zmiany ustroju Polski po 1989 roku. Pani Henryka spotkała się z uczniami klas IV-VI oraz pierwszej i drugiej klasy naszego gimnazjum. Dzięki niej mielismy okazję poznać bezpośrednią relację z wydarzeń okresu stajków w stoczni gdańskiej, porozumień sierpniowych oraz stanu wojennego. Spotkanie to było cześcią szerszego projektu dotyczącego walki o  wolności obywatelskie, demokarcji oraz najnowszej historii Polski. W ramach projektu m. inn. klasy starsze w następnym tygodniu odwiedzą również Muzeum Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Zapraszamy do galerii.:)