„RODZINA  –  NAJWIĘKSZY DAR BOGA DLA CZŁOWIEKA – JEST CZĄSTKĄ UTRACONEGO RAJU”

– to ważne zdanie  zostało wypowiedziane podczas przedstawienia pt. „ Z prochu i żebra, czyli historia pierwszych rodziców”, które  z okazji Dnia Rodziny, przygotowali uczniowie klasy 0 a. Premiera spektaklu miała miejsce 14 czerwca 2021 r., w Sali Gwiezdnej Mocy w naszej szkole.

Fabuła sztuki opowiada o historii stworzenia świata, pojawieniu się pierwszych rodziców – Adama i Ewy, i  narodzinach dzieci. Słowa,  kończące przedstawienie „Mamo, tato jesteście naszym rajem, ogrodem, którego nie możemy utracić!” spowodowały wielkie wzruszenie wśród rodziców i dumę , że w ich „małych rodzinnych ogrodach dojrzewają tak wspaniałe owoce”- wrażliwe i zdolne dzieci, które swoim występem zachwyciły wszystkich zgromadzonych widzów.

Tuż po przedstawieniu dzieci, odbył się spektakl- niespodzianka pt. „ Baśniowy ambaras”, który dla swoich pociech, z ogromnym zaangażowaniem przygotowali rodzice klasy 0a. Sztuka w wykonaniu dorosłych opowiada o zamieszaniu w baśniowym kraju. Baba Jaga zburzyła domek z piernika i otworzyła w jego miejscu pensjonat, krasnoludki i Śnieżka opuściły las i przeniosły się do bloku. Zapłakana Małgosia i Jaś potrzebują pomocy, a Wielki Baj wraz z żoną właśnie miał wyjechać na upragniony urlop. A wszystko przez to, że dzieci nie czytają już bajek… Barwne stroje krasnali , ciekawa choreografia taneczna , w wykonaniu niesfornego Kopciuszka,  wspaniała interpretacja tekstu w wykonaniu bajkowych postaci i czary wróżki Fantazji, sprawiły, że mali widzowie przenieśli się w niezwykły świat baśni. Przedstawienie zakończyło się ogromnymi owacjami i wielką radością dzieci.