Dziś przypada Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania i właśnie z tej okazji postanowiliśmy w nieco inny sposób spędzić ten dzień.

Każdy z nas wie, że śniadanie to najważniejszy posiłek, który daje nam energię na cały dzień. Podczas tego dnia uczniowie dowiedzieli się jak powinien wyglądać pełnowartościowy posiłek oraz poznali 12 zasad zdrowego odżywiania. Klasy wraz z wychowawcami przygotowały pyszne śniadania. Natomiast klasa III przygotowała śniadanie nie dla siebie, ale dla kolegi lub koleżanki. Wykonali i podarowali sobie wzajemnie kolorowe podkładki pod talerze. Zrozumieli w ten sposób, że przyjemnie jest dać coś drugiej osobie. Klasa druga śniadanie poprzedziła zajęciami, które miały na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest spożywanie rano zdrowego posiłku oraz przybliżyły najmłodszym 12 zasad zdrowego odżywiania się i utrwaliły reguły zachowania się przy stole.

Jeśli chcecie zobaczyć jak świętowaliśmy ten dzień w naszej szkole – zajrzyjcie do galerii zdjęć!