20140607-focusamerica-14W poniedziałek 2 czerwca 2014 r. odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników finału wojewódzkiego konkursu wiedzy o Stanach Zjednoczonych “Focus on America”. Uroczystość uświetniła krótka prelekcja Sterlinga Summerville’a dotycząca różnic między Polską a USA z perspektywy amerykańskiej.

W konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie In gremio oraz American Corner wzięło udział łącznie ponad 300 uczniów z 15 szkół. Do finału zakwalifikowało się ponad 30 uczniów, w tym trójka z PSSP. Nasi uczniowie zaprezentowali się znakomicie zdobywając tytuły laureatów we wszystkich kategoriach wiekowych: Hanna Dmochowska – II miejsce wśród uczniów klas IV; Konrad Bobrycki – II miejsce wśród uczniów klas V oraz Aleksander Sawicki – I miejsce wśród uczniów klas VI. Jeszcze raz gratulujemy laureatom i życzymy ponownych sukcesów w przyszłym roku.