Ostatnie szkolne dni maja (28-30) uczniowie klasy IV A spędzili w ośrodku Przystanek Drzewina, w gminie Trąbki Leśne.

Jak na Leśną Szkołę Przygody przystało, spędziliśmy dużo czasu w pobliskim lesie: bawiliśmy się w grę „Zdobądź flagę”, szukaliśmy punktów oznaczonych na mapie, budowaliśmy szałasy i spróbowaliśmy, jak wyglądamy w stworzonym przez kolegów kamuflażu na twarzy. Pozostałe zajęcia odbyły się na terenie ośrodka. Pierwsze były typowo integracyjne, podczas których, aby zrealizować zadanie, musieliśmy pracować jak bardzo dobrze zgrana drużyna. Większość z nas odważyła się zjechać w dół skarpy w kuli sferycznej i wszyscy z wielkim zapałem wzięliśmy udział w bitwie na gąbki nasączone wodą z mydłem. Wspinaliśmy się także na ściankę, strzelaliśmy z łuku oraz ćwiczyliśmy zachowanie równowagi, chodząc po cienkiej taśmie zawieszonej na wysokości 50 cm nad ziemią (slackline). Na tym nie koniec atrakcji: podczas drugiego dnia wycieczki nauczyliśmy się grać w „Mafię”, piekliśmy kiełbasy nad ogniskiem i zaprezentowaliśmy swoje talenty taneczne podczas dyskoteki.

Pogoda dopisała aż za bardzo, komary pocięły nas niemiłosiernie, ale wycieczkę uważamy za bardzo udaną! Do pełnego zadowolenia przyczyniły się też, bez wątpienia, pyszne posiłki, przygotowane przez przemiłe panie kucharki oraz sympatyczni instruktorzy, szczególnie panie Patrycja i Sylwia oraz pan Robert.