4 listopada wybraliśmy się do Gdańska. Na początek uczestniczyliśmy w lekcji wiedzy o teatrze elżbietańskim w trakcie zwiedzania imponującego Teatru Szekspirowskiego.

Mieliśmy okazję poznać historię związaną z tym miejscem i Szkołą Fechtunku, która w XVII wieku pełniła również funkcję teatru. Wszyscy byli pod wrażeniem zarówno architektury budynku z jego podwieszonym foyer i grą świateł, jak i możliwości technicznych: systemu zapadni na scenie, wysuwanych krzeseł i rozsuwanego dachu. Zdecydowanie chcemy tam wrócić, żeby obejrzeć przedstawienie.

Po zwiedzeniu teatru udaliśmy się do restauracji Delmonico Cut Steakhouse przy ulicy Szafarnia 11, dokąd zaprosili nas jej właściciele, rodzice Franka z klasy VI B. Dzięki ich uprzejmości zjedliśmy przepyszne hamburgery, zaspokoiliśmy pragnienie wspaniałą lemoniadą i rozgrzaliśmy się herbatą.

Najedzeni i wypoczęci, w dobrych nastrojach pomimo niesprzyjającej aury, poszliśmy do oddziału sztuki dawnej Muzeum Narodowego. Zmieniliśmy się tam z uczniów w detektywów – naszym zadaniem było odnalezienie odpowiedzi na pytania zawarte w karcie pracy. Taki sposób zapoznania się ze zbiorami Muzeum przypadł nam do gustu!