W dniach 24-25 września uczniowie klas II i III udali się na wycieczkę do Torunia. Wizytę w mieście Mikołaja Kopernika młodzi Gdynianie  rozpoczęli  od zwiedzania średniowiecznych murów obronnych i najciekawszego ich fragmentu-Krzywej Wieży.

Następnie wąskimi uliczkami Torunia uczniowie udali się na Rynek Staromiejski. Podziwiali Ratusz oraz Katedrę NMP i oczywiście zrobili sobie zdjęcie przy domu Mikołaja Kopernika. Następnym punktem wycieczki był seans w Planetarium  pt. „Cudowna podróż”. Przedstawiał on podstawowe gwiazdozbiory na niebie. Dzieci pod opieką astronoma wyruszyły w rejs na Księżyc, wylądowały na Marsie, przeleciały przez pierścienie Saturna i poszukiwały odpowiedzi na wiele nurtujących pytań. Seans  był bardzo realistyczny i zrobił na uczniach ogromne wrażenie. Kolejnym punktem wycieczki były zajęcia w Żywym Muzeum Piernika. Uczniowie dowiedzieli się, skąd wzięła się nazwa najsłynniejszego toruńskiego piernika, czyli „Katarzynki”. Poznali przyprawy i produkty używane do wyrobu pierników: goździki, anyż, kardamon, miód, mąkę. Dowiedzieli się również, z jakich krajów docierały one w średniowieczu do Polski. Wspaniałą podróż do krainy zmysłów uwieńczył własnoręcznie wypieczony piernik, który stał się pamiątką wizyty w Toruniu. Po tylu atrakcjach przyszedł czas na domowy wieczorny posiłek i zasłużony odpoczynek. Następny dzień wycieczki uczniowie rozpoczęli od wizyty w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, gdzie w atrakcyjny sposób mogli poznawać podstawy fizyki, chemii, czy matematyki. Potem wszyscy udali się do magicznej Twierdzy Toruń- Fortu IV. Zwiedzanie fortu  uczniowie rozpoczęli od przejścia przez fosę. Niezapomnianych wrażeń doznali w labiryncie schodów i korytarzy, oświetlanych pochodniami przez panie nauczycielki. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie.  Tu uczniowie udali się  w fascynującą podróż do tajemnic świata papieru i druku. Podróż, w której sami spróbowali swoich sił w kaligrafii a także poczuli smak dawnej sztuki drukarskiej, drukując na starej żeliwnej prasie. To jednak nie wszystko! Żeby szanować papier zgodnie z zasadami recyklingu sami musieli go stworzyć, czerpiąc go z kadzi papierniczej za pomocą sita.

Wycieczka do Torunia była bardzo udana. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów z toruńskimi smakołykami i pięknymi pamiątkami.