Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Biologia Uniwersytetu Gdańskiego. Zafascynowana światem mikroorganizmów i genetyką kontynuowałam edukację na studiach doktoranckich.

W ramach studiów, oprócz pracy badawczej zajmowałam się prowadzeniem zajęć dydaktycznych, co było dla mnie źródłem ogromnej satysfakcji. Wówczas właśnie uświadomiłam sobie, że nauczanie jest moją pasją.

Najwięcej radości sprawia mi jednak praca z dziećmi. Uwielbiam je za to, że są szczere i spontaniczne, nie boją się mówić, co myślą, potrafią przyznać się do popełnionego błędu. Są niezwykle kreatywne, nie działają schematycznie, przez co potrafią wiele zjawisk odkryć samodzielnie. Na zajęciach biologii staram się przede wszystkim zainteresować dzieci omawianym tematem i pobudzić ich do aktywnego udziału w lekcji.

Prywatnie jestem mamą trzech energicznych chłopców (dwunastolatka i sześcioletnich bliźniaków), którzy zarazili mnie pasją do piłki nożnej.