Drodzy Rodzice!
Organem prowadzącym dla Społecznej Jedynki jest stowarzyszenie In gremio – jedna z najstarszych organizacji pozarządowych działających na terenie naszego miasta. Co więcej – od momentu, gdy powstała taka możliwość stała się organizacją pożytku publicznego (OPP).

Uzyskanie takiego statusu niesie za sobą korzyści, ale również nakłada wiele obowiązków. Jednym z nich jest konieczność publikowania złożonych sprawozdań z prowadzonej działalności. Jakiekolwiek zastrzeżenie powodowałoby utratę statusu – w naszym przypadku nigdy to nie nastąpiło.

Największą korzyścią, którą posiadają organizacje pożytku publicznego jest możliwość przekazywania przez osoby fizyczne 1% podatku podczas rozliczania rocznego zeznania PIT i do tego Państwa gorąco zachęcam!

Decyzją zarządu stowarzyszenia In gremio wszelkie pozyskane w ten sposób środki zostaną przekazane na poczet budowy naszej sali gimnastycznej, której rozpoczęcie planowane jest na drugi kwartał tego roku. To największe przedsięwzięcie inwestycyjne w historii zarówno szkoły, jak i całego stowarzyszenia. Poniżej w prostej graficznej formie opisaliśmy zmiany, które przeszła nasza szkoła w ostatnich pięciu latach.

Przekazanie 1% podatku jest bardzo proste i polega wyłącznie na wpisanie na rocznej deklaracji PIT numeru KRS naszego stowarzyszenia. Wskazana kwota jest przekazywana bezpośrednio przez Urząd Skarbowy, w którym się Państwo rozliczacie.

Numer KRS stowarzyszenia In gremio: 0000008919.

Będziemy bardzo wdzięczni za każdy gest – zarówno przekazanie 1% podatku na nasze stowarzyszenie, jak i zachęcenie do tego rodziny, bliskich i przyjaciół!

Marek Radyko
Dyrektor Społecznej Jedynki