Klasy IA i IB rozpoczęły dziś udział w Policyjnym Programie Prewencyjnym “Policyjna foczka uczy zasad bezpieczeństwa”.

Pani policjantka, która odwiedziła naszą szkołę, przedstawiła dzieciom zasady udziału w programie oraz opowiedziała o pracy policjanta. Uczniowie otrzymali podręczniki i ćwiczenia do programu oraz odblaskowe kamizelki. Każda klasa dostała również maskotkę foczki “Gdynki”. Od dziś, aż do połowy czerwca 2013 roku dzieci będą poznawały zasady bezpieczeństwa w szkole, podczas zabawy na świeżym powietrzu, w ruchu drogowym i na wakacjach. Nauczą się prawidłowych postaw w kontakcie z obcymi osobami i agresywnymi zwierzętami. Podczas zajęć dowiedzą się także, dlaczego warto dbać o środowisko naturalne i jak się zachować, gdy na plaży spotkają fokę szarą – kuzynkę “Gdynki”.