Gdy inne szkoły ogłaszają dni otwarte i reklamują swoje placówki w Społecznej Jedynce rekrutacja do klas najmłodszych jest zakończona. Rozpoczynamy ją wcześniej ponieważ chcemy, by proces rekrutacji mógł trwać dłużej – to działanie ważne zarówno z punktu widzenia rodziców, którzy mogą poznać placówkę, jak i Szkoły, która ocenia gotowość do podjęcia wyzwania, jakim jest nauka w Społecznej Jedynce.

Trudno jest porównywać kandydatów do zerówki. Każde z dzieci, które zgłasza się z rodzicami do naszej Szkoły to ciekawy świata młody człowiek, w którym od przekroczenia drzwi widzimy diament. Pomimo kolejki chętnych chcemy pozostać szkołą kameralną, bezpieczną i o niepowtarzalnej atmosferze. Szkołą, w której dyrektor i nauczyciele znają po imieniu każdego (prawie) ucznia. W tym roku również liczba kandydatów była zdecydowanie większa, niż liczba miejsc, które mogliśmy przygotować. O jedno miejsce ubiegało się prawie czterech przyszłych uczniów.

Rekrutacja to wielkie wyzwanie i odpowiedzialność. To czas, w którym tworząc zespół klasowy grono złożone z nauczycieli, psychologów oraz dyrekcji Szkoły podejmuje się trudu doboru dzieci, które będą się nawzajem wspierać, motywować i uzupełniać. Choć część z kandydatów nie dostała się do naszej Szkoły, jesteśmy dumni, że ich rodzice wybrali Społeczną Jedynkę, jaką tą wymarzoną dla swojego dziecka. Mamy nadzieję, że placówki do których skierują swoje kroki w drugiej kolejności spełnią oczekiwania, a dzieciaki pierwszego września rozpoczną nowy etap swojej edukacyjnej przygody.