W czwartek, 15 listopada, przedstawiciele klas V – VII, Dyrekcja Szkoły oraz niektórzy nauczyciele spotkali się, aby omówić propozycje miejsc w Gdyni, z których jedno może stać się obiektem prac projektowych.

Uczniowie przedstawili przygotowane prezentacje, dzięki którym wszyscy zgromadzeni poznali siedem obiektów, które mogłyby stanowić temat naszych prac w ramach realizacji projektu Erasmus + pt.”Dziedzictwo – podróż z teraźniejszości w przeszłość”. Są to: Czerwony Dwór, molo w Orłowie, nieistniejący kościół i cmentarz na wysepce w Kolibkach, budynek starego dworca PKP w Kacku, Hotel Kaszubski na Kamiennej Górze, Krzyż Rybacki przy ul. Waszyngtona oraz nieistniejący dąb, który znajdował się przy ulicy Portowej.

Po krótkiej dyskusji okazało się, że uczestnicy spotkania najchętniej realizowaliby zadania projektowe mając za jego obiekt albo Czerwony Dwór albo dąb i jego okolice.

Przed dokonaniem ostatecznej decyzji, skonsultowaliśmy nasze plany z Miejskim Konserwatorem Zabytków, panem Robertem Hirschem. Pan Hirsch skierował naszą uwagę na dzielnicę, w której znajduje się nasza szkoła. Okazuje się bowiem, że na terenie Witomina przez kilkaset lat znajdował się spory folwark, po którym nie pozostał żaden ślad. Postanowiliśmy, że właśnie to miejsce będzie obiektem naszych prac!