14 listopada grupa dwudziestu pięciu uczniów z klas szóstych i z klasy siódmej obejrzała retransmisję sztuki Toma Stopparda pt. „Rosenkranc i Gildenstern nie żyją” z brytyjskiego National Theate Live. W rolę głównych bohaterów wcielili się Daniel Radcliffe i Joshua McGuire.

W sztuce Stopparda pierwszoplanowi bohaterowie Szekspirowskiego „Hamleta” ustępują pola postaciom drugoplanowym. Stąd dwie główne postacie – tytułowi Rozenkranc i Gildenstern, a także barwna objazdowa trupa teatralna. Rosenkranc i Gildenstern to przyjaciele Hamleta, którzy eskortują Hamleta do Anglii, gdzie ma zostać stracony. Hamlet poznaje ich zamiary i tak odwraca sytuację, że to na jego przyjaciołach dokonana zostaje w Anglii egzekucja. Tom Stoppard przedstawił wersję wydarzeń, które mogły mieć miejsce w sztuce Szekspira. Dlatego w dniu wyjścia do kina uczniowie zapoznali się ze streszczeniem „Hamleta.”

Utrzymane w konwencji teatru absurdu przedstawienie zostało bardzo pozytywnie odebrane przez znaczną część uczniów. Cięte riposty, komizm słowny i sytuacyjny, piękna angielszczyzna aktorów i tragikomiczne losy bohaterów zapewniły wspaniałą rozrywkę. No i ten Daniel Radcliffe …

Najlepszym dowodem na to, że wyjście można zaliczyć do udanych jest fakt iż są pytania młodzieży o termin kolejnego wspólnego obejrzenia retransmisji przedstawienia z London Theatre Live.