Zapraszamy mieszkańców Gdyni i miłośników twórczości Steda na uroczystości związane z rocznicą jego urodzin.

Z okzaji 75. rocznicy urodzin Edwarda Jerzego Stachury Gdyńskie Liceum Autorskie przygotowuje się do rozpoczęcia roku szkolenego i uroczystego odsłonięcia tablicy pamiątkowej. Rok szkolny zostanie zainaugurowany o godz. 12.00 na stadionie Arki przy ul. Olimpijskiej w Gdyni. Happeningowe granie bardów, muzyków i amatorów gitarowych zaplanowane jest na godz. 13.00 przy ul. Pomorskiej 39/41 w Gdyni. Wieczorne spotkanie poświęcone Stedowi rozpocznie się o godz. 18.00 w Stoczni Kultury.

Szczegóły wkrótce.

Poszukiwani gitarzyści.

Społeczne Towarzystwo Oświatowe prowadzące Gdyńskie Liceum Autorskie poszukuje wolontariuszy grających na gitarach do publicznego występu w dniu nadania szkole imienia Edwarda Stachury, tj. 3 września 2012 r. o godz. 13.00. Gitarzyści zagrają wspólnie podczas ulicznego happeningu jeden utwór Stachury zatytułowany „Wielkie ci dzięki” pod okiem Jerzego Stachury, gdyńskiego poety, malarza, barda, bratanka Edwarda. Zgłoszenia prosimy kierować mailowo na adres: pomyslodalnia@razem.pl

Plakt autorstwa Magdy Nowak