DSC_0117Uczniowie klas II i III mogli poczuć się dzisiaj jak prawdziwi artyści malarze. Sprawiło to wnętrze Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie, wystawa malarstwa oraz warsztaty plastyczne, w których dzieci wzięły udział.

Mieliśmy okazję obejrzeć ponad 100 dzieł wybitnych malarzy rosyjskich prezentowanych w ramach wystawy ” Realizm rosyjski XIX – XX wieku z prywatnej kolekcji Żerlicynów – Żarskich”.

Na zajęciach warsztatowych poznaliśmy podstawowe gatunki malarskie, takie jak: martwa natura, portret, pejzaż, animalistyka oraz dowiedzieliśmy się, co w zasadniczy sposób różni je od malarstwa abstrakcyjnego.  Na zakończenie stworzyliśmy niespotykane pejzaże – podpatrując obrazy umieszczone na wystawie.