Zapraszamy na rozśpiewane warsztaty pod dobrym adresem w Gdyni, w siedzibie Gdyńskiego Liceum Autorskiego.

Warsztaty wokalne

Prowadzący: Tomasz Przyborowicz i Nathalia Rakotoson

Termin: 24.03-25.03.2012 w godzinach 9.00-14.00

Grupa: do 15 osób

Wiek uczestników: 6-15 lat

Zgłoszenia: należy wypełnić do 23.03.2012;  formularz zgłoszeniowy do pobrania tutaj

Koszt: 95 zł

Do 23.03.2012 należy wpłacić kwotę na konto: Nordea Bank Polska78144010260000000000370711, umieszczając w tytule przelewu imię nazwisko, nazwę warsztatów. Wpłat można również dokonać bezpośrednio w sekretariacie szkoły w godzinach 8.00-15.00.

W programie: Muzyczne zabawy pod okiem instruktorów, praca z dyrygentem oraz akompaniatorem, ćwiczenia wzmacniające muzykalność, poczucie rytmu i harmonii muzycznej dzieci, elementy wielogłosowości, gra na instrumentach muzycznych. Uczestnicy przygotują do wspólnego chóralnego wykonania zaaranżowane, wybrane utwory pochodzące z największych przebojów kina dla dzieci, takich jak „Król Lew”, „Madagaskar”, czy „Piękna i Bestia”.

Plan zajęć:

24 marca (sobota)

9.00 Zajęcia integrujące, rozśpiewanie, ćwiczenia wokalne

10.00 Wprowadzenie, podział głosów, omówienie znaczenia gestów i ruchów dyrygenta, czytanie ze zrozumieniem tekstu piosenki, nauka melodii poszczególnych głosów, śpiewanie melodii z pianinem

12.00 Praca nad piosenką w chórze

15.00 Zakończenie, zadanie domowe – nauka tekstu piosenki

25 marca (niedziela)

9.00 Rozśpiewanie, ćwiczenia wokalne.

10.00 Plan pracy w niedzielę uzależniony jest od efektów,  jakie zostaną uzyskane podczas sobotnich zajęć.

Jeśli uda nam się  zakończyć pracę nad jedną piosenką, w niedzielę praca skoncentruje się na drugim. wybranym utworze.

15.00 Zakończenie, popisowa prezentacja dla rodziców

Tomasz Przyborowicz

Basista, muzyk sesyjny związany z trójmiejskim środowiskiem muzycznym. Studiował na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Obecnie kontynuuje naukę na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Rytmiki Akademii Muzycznej w Gdańsku, na kierunku Jazz i Muzyka Rozrywkowa. Czynnie angażuje się również w działalność pedagogiczną dzieląc się swoimi doświadczeniami i wiedzą z młodymi muzykami.

Na stałe związany z zespołami No Limits, Łyczacza, Mietek Blues Band. Występował na wielu prestiżowych imprezach m.in. Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, Ladies Jazz Festival, Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni, East Coast Festival, Festiwal Bluesowy w Gdyni, Festiwal Piosenki Aktorskiej w Wrocławiu. Miał przyjemność pracować z takimi artystami jak Maciej Sikała, Wojciech Staroniewicz, Waldemar Malicki, Jerzy Grunwald, Brian Fentress, Jesper Tyden,, zespołami Keepin’ Tradition Jazz Quartet, Hevelius Brass, Groovekojad, Ha-Dwa-O!, Apteka, Ziętek Band, Capella Gedanensis, orkiestra Teatru Muzycznego w Gdyni, orkiestra Teatru Maybe Theatre Company.

Brał udział w europejskiej trasie koncertowej musicalu La Belle Bizarre de Moulin Rouge produkowanej przez Gerhatz Gmbh – jednego z największych europejskich producentów musicali. Jest basistą Big Bandu Akademii Muzycznej w Gdańsku pod dyr. Leszka Kułakowskiego oraz Big Bandu Jana Konopa. Jest laureatem I nagrody FORUM MŁODYCH 2006 zdobytej z kwintetem dętym Hevelius Brass.

W 2008 roku, wraz z zespołem No Limits wywalczył nagrodę Srebrnego Tukana na Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu za wykonanie piosenki „Drzewo Mojej Matki”. Płyta „30 Years Have Passed” nagrana z Mietek Blues Band została nominowana do nagrody Fryderyk 2010 w kategorii bluesowego albumu roku.

Po raz kolejny w ramach WOŚP przygotował aranżacje do wszystkich piosenek z w koncercie“Śpiewający aktorzy”, który odbył się na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeze w Sopocie.

DYSKOGRAFIA: No Limits – „Angela” (2007 EMI), Łyczacza – „Bossa-nova” (2009 MTJ), Mietek Blues Band – „30 Years Have Passed” (2009 SOLITION)

Nathalia Rakotoson – pianistka, aranżerka, nauczyciel fortepianu. Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdansku w klasie fortepianu prof. Bogdana Czapiewskiego i Pawła Rydla. Na co dzien zajmuje się nauczaniem w szkole muzycznej. Współpracowała z zespolami: Gdanskim Chórem Gospel, Missio Musica, brytyjskim wokalistą gospelowym Juniorem Robinsonem. Współópraca z zespolem APERTO przyniosla  jej w 2010 r. trzecią nagrodę na przegladzie trojmiejskich zespolow Musical Youth.