Nasi uczniowie osiągnęli najwyższe wyniki w województwie pomorskim w tegorocznym ogólnopolskim sprawdzianie klas szóstych we wszystkich publicznych i niepublicznych szkołach podstawowych!

Nasza szkoła od wielu lat szczyci się wysokimi wynikami które osiągają nasi szóstoklasiści w ogólnopolskim sprawdzianie kończącym szkołę podstawową. W tym roku jednak  uczniowie osiągnęli naprawdę wielki sukces, uzyskując wynik nie tylko najlepszy w Trójmieście, ale i w całym województwie pomorskim.

– Było to możliwe dzięki wytężonej pracy uczniów, nowatorskim programom, zaangażowaniu nauczycieli i niepowtarzalnej atmosferze panującej w naszej szkole. Tylko dzięki temu możliwy był tak spektakularny sukces – mówi dyrektor szkoły Marek Radyko. – Staranne przygotowanie uczniów do wyższych etapów kształcenia oraz do egzaminów zewnętrznych jest jednym z naszych priorytetów. Cieszymy się z sukcesów, jednocześnie motywują nas one do dalszego rozwijania oferty szkoły, wprowadzania nowych metod dydaktycznych i rozwiązań. Dzięki wysokim wynikom nasi szóstoklasiści będą mogli kontynuować naukę w wybranych przez siebie najlepszych szkołach gimnazjalnych.

Serdecznie gratulujemy raz jeszcze uczniom najlepszego wyniku w województwie uzyskanego w tegorocznym ogólnopolskim sprawdzianie klas szóstych we wszystkich publicznych i niepublicznych szkołach podstawowych.
Nasi uczniowie osiągnęli w tym roku średni wynik 34,57 punktów na 40 możliwych. Na podkreślenie zasługuje również fakt, iż najwyższe liczby punktów (średnio ponad 95%) nasi uczniowie uzyskali w trzech najtrudniejszych standardach: rozumowaniu, korzystaniu z informacji oraz wykorzystaniu wiedzy w praktyce. A oto garść danych statystycznych dotyczących wyników sprawdzianu 2011 w kraju, województwie oraz mieście: wynik średni sprawdzianu w kraju – 25.27/40 pkt., wynik średni sprawdzianu w województwie pomorskim – 24.22/40 pkt., wynik średni sprawdzianu w mieście Gdyni – 28.1/40 pkt.

Szóstoklasistom oraz rodzicom jeszcze raz serdecznie gratulujemy tak wspaniałego wyniku całorocznej i wytężonej pracy oraz życzymy dalszych sukcesów!