W minionym tygodniu klasy VB i VC  wspólnie zwiedzały Wrocław.  Pierwszym wyzwaniem była bardzo wczesna pobudka  i sześciogodzinna podróż pociągiem, ale nie od dziś wiadomo, że w miłym towarzystwie czas mija zdecydowanie szybciej;-)

Wrocław przywitał nas piękną pogodą, jednak już po obiedzie rozpadało się tak mocno, że zaplanowana w plenerze gra miejska, musiała odbyć się na terenie hotelu. Okazało się, że nawet w niezwykłych warunkach można świetnie się bawić , i dzięki zaangażowaniu wszystkich drużyn, rozwikłać zagadkę przygotowaną przez animatorów.

Zwieńczeniem pierwszego dnia pobytu był wieczorny spacer w deszczu, który nie przeszkodził w podziwianiu zabytków znajdujących się w obrębie Rynku.

Kolejne dwa dni  (na szczęście już słoneczne), były tak bogate w przeróżne atrakcje, że po powrocie niektórzy uczniowie nie mogli wszystkiego zapamiętać ;-).  Wodne widowisko w towarzystwie muzyki, czyli pokaz Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej, wystawa Space Adventure Nasa w Hali Stulecia, warsztaty z tworzenia animacji poklatkowej w Muzeum Pana Tadeusza,  zwiedzanie miasta z przewodnikiem, w roli którego wystąpił rodowity wrocławianin, czyli pan Marcin Wróbel;  kolejna drużynowa gra miejska, zwiedzanie wspaniałego Afrykarium na terenie ZOO, a dla najwytrwalszych nawet „piżama party”, to tylko część atrakcji.

Wszyscy wrócili do Gdyni zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi. Jeśli kiedyś czas na to pozwoli, to chętnie jeszcze raz zawitamy do Wrocławia, który nie bez powodu w 2016 roku szczycił się mianem Europejskiej Stolicy Kultury.