Społeczna Jedynka szczyci się tym, że od 23 lat jest jednym z trzech gdyńskich Sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Od skromnej imprezy organizowanej na sali gimnastycznej przebyliśmy drogę do największej gdyńskiej sceny muzycznej i imprezy finałowej WOŚP. Jednak od samego początku naszą siłą byli zaangażowani uczniowie, nauczyciele oraz rodzice, bez których pomocy kolejne Finały przynosiłyby dużo bardziej skromne kwoty zebrane dla Fundacji Jurka Owsiaka. W ubiegłym roku nasz Sztab zebrał w czasie Orkiestry 94.604 złote, liczymy, że tym roku ta kwota będzie jeszcze większa. Oprócz pomocy Fundacji WOŚP wierzymy głęboko, że akcja ta integruje całą naszą szkolną społeczność oraz pełni niezmiernie ważne funkcje wychowawcze, jeśli chodzi o nasze dzieci. Ale nie tylko. Orkiestra jest kolejnym z działań naszej szkoły adresowanym do gdyńskiej społeczności, wychodzącycm daleko poza ramy współpracy szkoły z najbliższym jej otoczeniem. Działania naszej Szkoły sa unikalne w skali całej pólnocnej Polski, nigdzie sztab szkolny nie organizuje imprez dla wielotysięcznej publiczności, od wielu lat z udziałem gwiazd ogólnoplskiego formatu, kilkudziesięcioma sterefami aktywności, współpracy z firmami i instytucjami samorządowymi, kultury, pozarządowymi czy biznesu.  Składa sie na to oprócz pracy 150 wolontariuszy, również bezinteresowna praca kilkudziesięciu nauczycieli, pracowników stowarzyszeń i ich członków. Od wielu lat wzięlismy na siebie również odpowiedzialność za przygotowanie i realizację Gdyńskiego Światełka do Nieba. Wierzymy głęboko w sens bezinteresownego pomagania i działalność naszego Sztabu przygotowującego główne wydarzenia Orkiestrowe w Gdyni jest naszą szkolna tradycją.

Dlatego też, również w tym roku zwracamy się do Was Kochani o każdą pomoc, organizacyjną i materialną w czasie najbliższego Finału. Liczymy również na Waszą obecność w niedzielę 14-go stycznia 2018 w Centrum Riviera, gdzie wspólnie z nauczycielami, pracownikami Stowarzyszeń, uczniami oraz 150 wolontariuszami będziemy organizowali kolejny, jubileuszowy XXVI Finał. Gramy od godziny 10.00 do godziny 20.00. Gwiazdami tegorocznych koncertów będą: Lanberry oraz Natalia Szroeder. Zwieńczeniem Finału jest Gdyńskie Światełko do Nieba wystrzeliwane od wielu lat na terenie parkingu pomiędzy Centrum Riviera i Gdynia Arena.

Szczegółowy program Orkiestry:

Sztab In gremio

XXVI Finał WOŚP 2018

Szef Sztabu – Marek Radyko

Koordynator do spraw wolontariuszy – Justyna Nerowska

Koordynator do spraw rozliczeń – Joanna Warzała

Strefy wewnątrz Centrum Riviera godziny: 11.00 – 20.00, Scena od godziny 12.00-20.00.

SCENA GŁÓWNA:

Prowadzący: Beata Bużan, Hubert Świątek

12.00 – 12.05  Otwarcie

12.05 – 12.15  Licytacje

12.15 – 12.45  Ambershire

12.50 – 13.00  Szkoła Tańca Irlandzkiego ISTA

13.00 – 13.40  Joanna Knitter

13.40 – 14.10  Licytacje

14.00 – 14.30  Ortalion

14.45 – 15.00  Licytacje

15.00 – 15.45  Lanberry

15.45 – 16.00 Licytacje

16.00 – 16.20  Pokazy szkoły tańca Salsa Kings

16.20 – 17.00  Licytacje z piłkarzami Arka Gdynia

17.00 – 18.00  Natalia Schroeder

18.00 – 18.30  Autografy i zdjęcia za wrzutę do puszki: Natalia Szroeder

18.45 – 19.45  Licytacje

PARTER
1.     Scena

1A.  Tchibo stoisko z kawą.
2.     Ekspozycja gadżetów do licytacji.
3.     Wyspa – kiermasz. Loteria gadżety Wośp.
4.     Strefa dzieci. Atrakcje plastyczne, logiczne, architektoniczne.

4A.   Strefa dzieci. Atrakcje plastyczne, logiczne, architektoniczne.

1.    Strefa Edurobot. Duża powierzchnia. 8 stołów, na 16 stanowisk komputerowych.
    5A    Karetka pogotowia i ratownicy medyczni. Kursy pierwszej pomocy.

5B.   Quad Star Wars.
6.     Stoisko Star Wars. Ścianka do zdjęć. Licencjowane stroje Star Wars, bohaterowie wszystkich odcinków Sagi.
7.     Wyspa – kiermasz. Loteria gadżety Wośp.
9.     Strefa mistrzostwa sportowego.
10.   Strefa drukarek 3D i markerów 3D.
PIĘTRO
1.     Strefa drukarek 3D i markerów 3D.
2.     Strefa gier Trefla.
3.     Strefa gier Star Wars – Saturn.
4.     Strefa Angry Birds.
5.     Strefa warsztaty artystyczne, Tworzymy komiks „Gramy z Orkiestrą”

20.00 Światełko do Nieba – parking zewnętrzny C Riviera .