21 czerwca 2017 r. uczniowie pierwszych grup klas V A, VI A i VI B udali się pod opieką p. Ewy Krzemińskiej-Lewandowskiej i Tatiany Namyślak do pobliskiej podstawówki na Chwarznie po odbiór nagród w Międzyszkolnym Konkursie Internetowo-Filmowym o Kulturze Krajów Anglojęzycznych ‘How Not To Be An Alien’.

Oprócz naszych uczniów, w uroczystości rozdania nagród uczestniczyła grupa szóstoklasistek z SP 48, które otrzymały wyróżnienie w tym konkursie. Natomiast nasze grupy zajęły wszystkie miejsca „na podium” –  uczniowie klasy V A zajęli pierwsze, klasy VI A drugie, a VI B trzecie miejsce.

Po wręczeniu przez Organizatorki nagród i dyplomów była chwila na słodki poczęstunek i wspólne obejrzenie zwycięskiego filmu. Mając na uwadze jak świetnie uczniowie bawili się przy nagrywaniu tych filmików, można przypuszczać, że Społeczna Jedynka weźmie udział w kolejnej edycji tego konkursu.