Kreatywnych uczniów z klas IV – VI serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie Feynmanki, organizowanym przez Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej. Jest to konkurs inspirowany postacią Richarda Feynmana, słynnego fizyka, naukowca i niesamowicie inspirującego człowieka. Konkurs kierowany jest do uczniów, którzy wykazują dużą dozę kreatywności i dążenia do samodzielnego odkrywania świata. W pierwszym etapie konkursu uczniowie rozwiązują szyfr (udostępniony w galerii) i przesyłają rozwiązanie zawartego w nim zadania do dnia 1 maja br.
Do drugiego etapu, który odbędzie się 27 maja na Politechnice Gdańskiej, zostaną zaproszeni autorzy najlepszych prac. Uczestnicy będą wówczas rozwiązywać kolejne zestawy szyfrów oraz wygłaszać krótki, przygotowany wcześniej referat wyjaśniający działanie dowolnego zjawiska czy urządzenia. Zgłoszenia osobiste lub za pośrednictwem dziennika Librus przyjmuje Justyna Nerowska.
Więcej informacji na temat konkursu znaleźć można na stronie: feynmanki.pl