Tradycyjnie z okazji Dnia Dziecka Gdynia szykuje dla najmłodszych moc atrakcji. Zapraszamy wszystkie dzieci, ich rodziców oraz dziadków na Wielki Festyn Rodzinny, który odbędzie się w niedzielę 2 czerwca 2013 r. w godz. 11.00-17.00, na plaży miejskiej Śródmieście oraz bulwarze Nadmorskim. O godz. 14.00 dzieci otrzymają klucz do bram Gdyni i staną się gospodarzami miasta.

W programie festynu m.in.: joga dla dzieci, kręgle, rodzinne gry i zabawy kajakowe na plaży, ścianka wspinaczkowa, dmuchane place zabaw, malowanie kartonowych modeli samochodów i samolotów, rysowanie kredą, hula hop, nauka tańca z gdyńskimi cheerleaderkami, malowanie twarzy, animacje i gry dla dzieci, tworzenie zwierzątek i figur z baloników.

Bawiąc się, będzie można też się czegoś nauczyć. Oprócz doświadczeń „Temperatura, czyli jak zimny jest ciekły azot?” w programie znajdą się eksperymenty „Chemia na 102″, które pokaże Pan Kulka – postać z Centrum Nauki EXPERYMENT.

Wśród atrakcji będą również prezentacje wozów strażackich i policyjnych. Na najmłodszych czeka „Legitymacja Małego Policjanta”.

Tego dnia będzie można bezpłatnie zwiedzić Muzeum Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1B) oraz okręt ORP „Błyskawica”. Akademia Morska udostępni Planetarium na Wydziale Nawigacyjnym (al. Jana Pawła II). W godz. 10.00-13.00, co godzinę, odbywać się tam będą seanse, które poprowadzi dr Marek Szczepański.

Także rodzice mogą spodziewać się niezłej uciechy. Będą mogli wziąć udział w wyścigach kajakowych na trasie: plaża Śródmieście – molo w Orłowie – plaża Śródmieście. Start o godz. 13.00.