W poniedziałek, 5-ego listopada uczniowie wszystkich szkół partnerskich głosowali na najlepsze logo dla projektu Erasmus + pt.: „Dziedzictwo – podróż z teraźniejszości w przeszłość.”

Uczniowie mogli oddać swój głos na jedno wybrane przez siebie logo. Robili to przez postawienie krzyżyka na karcie głosowania, w kratce przy numerze odpowiadającemu konkretnemu logo wyeksponowanemu na gazetce.

Naszą szkołę reprezentowały prace przygotowane przez: Tosię i Igora z klasy VI,  Gosię i Ninę z klasy V A. Pieczę nad przebiegiem głosowania sprawowała pani Kamila. Nina z klasy VII b i Szymon z klasy VII A zarządzali kartami do głosowania, listami wyborczymi oraz udzielali głosującym instrukcji. Głosy zliczyli Zosia i Szymek z klasy VII B.

Nasi uczniowie oddali najwięcej głosów na projekt włoski z łukiem i flagami, na drugim miejscu uplasował się chorwacki projekt w kształcie koła z niebieską obwódką i flagami krajów partnerskich, a trzecie miejsce po głosowaniu naszych uczniów zajął również projekt chorwacki przedstawiający flagi połączone łańcuchami.

Po podsumowaniu punktacji ze wszystkich szkół partnerskich okazało się, że zwyciężyło chorwackie logo, które
w Polsce uplasowało się na trzeciej pozycji (flagi z łańcuchami), drugie miejsce zajęło logo włoskie z łukiem i flagami, a trzecie miejsce przypadło logo, które powstało w Grecji, a które przedstawia pływaków.

Wszystkim gratulujemy pomysłowości!