MikolajeWydarzenieFejsMW tym roku po raz pierwszy Mikołaje na Motocyklach spotkają się 15 grudnia z resztą mikołajowej braci. Zjednoczone pod jednym sztandarem Trójmiejskie Mikołaje pobiegną, popedałują no i oczywiście pojadą na Motocyklach. Miło jest nam poinformować, że nasze stowarzyszenie zostało zaproszone do koordynowania części rowerowej.

Mikołaje na Motocyklach to niezwykła impreza, która ma swoją długą historię. Jej wyjątkowość jest niezaprzeczalna. W tym roku główny organizator akcji – Kolibki Adventure Park, chcąc zwiększyć zasięg Mikołajowych działań, zaprosił nowe grupy. Jedną z nich są rowerzyści.

Impreza ma przede wszystkim wymiar charytatywny. Podczas tego wyjątkowego dnia zbieramy fundusze na określone cele. Każda z grup, może samodzielnie określić komu chce pomóc. Nam pomysł wpadł niemalże od razu. To Bursztynowa Przystań – gdyńskie hospicjum dla dzieci, które w najbliższym czasie zostanie otwarte.

Chcemy, aby rowerzyści po raz kolejni pokazali, że są gotowi do niesienia pomocy innym. To już kolejna akcja w tym roku, kiedy poza spędzeniem czasu w rewelacyjnym gronie, dajemy coś od siebie. Cel, który wybraliśmy wydaje nam się niezaprzeczalnie ważny.

Jest jeszcze jeden wymiar, który był mocnym bodźcem zachęcającym nas do koordynowania częścią rowerową. Zrobimy wszystko, aby pokazać, że pomiędzy poszczególnymi uczestnikami ruchu drogowego nie ma rywalizacji. Mikołaje Trójmiasto jest według nas idealną okazją, aby pokazać, że nie ważne jest, czy poruszamy się dzięki koniom mechanicznym, czy siłą własnych mięśni, to jesteśmy tak samo ważni na drodze. Wzajemne zrozumienie jest według nas kluczem, do większego bezpieczeństwa na drodze, a przez to mniejszej liczby wypadków.

Zachęcamy wszystkich rowerzystów do wzięcia udziału w tym szlachetnym wydarzeniu. Niech każdy z nas dołoży małą cegiełkę, która może zdecydować o uśmiechu nieuleczalnie chorych dzieciaków z Gdyni.

Zapraszamy wszystkie zorganizowane grupy rowerowe do współpracy – pokażmy, że użytkownicy dwóch kółek to grupa na którą zawsze można liczyć!

Zapraszamy do kontaktu pod adresem: rowery@ingremio.edu.pl