DSC_0698W niedzielę, 1.03.2015 r. mieliśmy przyjemność reprezentować szkołę na konkursie Odyseja Umysłu. Dr Sam Micklus – twórca Odysei, mówi o niej tak: “Odyseja Umysłu uczy młodych ludzi stawiać czoła zmianom, zaszczepia w nich radość z nauki i wiarę we własne zdolności osiągania tego, co inni mogliby uznać za niemożliwe”.
Zmagania nad kreatywnością i rozwiązaniem problemów długoterminowych zajmowały uczniów klasy IV b i V b przez niemal cały semestr. W etapie rejonowym swoje prezentacje przedstawiły dwie grupy uczniów. Pierwsza pod opieką trenera, pani Alicji w składzie: Nina, Pola, Sławek, Kuba, Marceli, Felek, rozwiązywała problem “Jak w starym kinie”.

Druga pod opieką pani Magdy, w składzie: Alicja, Piotr, Kuba, Mateusz, Jaś, Maks, Jaś odkrywała możliwości “Gry w duchu Puszki Pandory”. Eliminacje w różnych grupach wiekowych trwały cały dzień. Drużyny miały zaledwie 8 minut, aby zaprezentować owoce ich długiej pracy. Sędziowie podkreślali ich pomysłowość oraz umiejętność pracy w grupie. Oprócz samego występu na zawodników czekały również zmagania z problemem spontanicznym. Tutaj drużyny mogły się wykazać swoją niezwykłą kreatywnością. Klimat konkursu był niezwykły. Wokół czuć było ducha współpracy i wsparcia. Nasze drużyny godnie reprezentowały szkołę i choć nie przeszliśmy do kolejnego etapu, to świetnie się bawiliśmy i wiele mogliśmy się od siebie nauczyć. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale i dyplomy. Pozostały już tylko wspomnienia uwiecznione na zdjęciach.. ale to nie koniec zabawy. Przed nami kolejny rok i kolejne drużyny. Kto jest chętny, by do nich dołączyć? Zapraszamy!  🙂