To była niezwykła wyprawa – wyprawa do przeszłości dzieci z klas drugiej i trzeciej 🙂
W malowniczej miejscowości Sławutówko położony jest wyjątkowy Park Ewolucji. Zaraz po przyjeździe udaliśmy się w kierunku olbrzymich dinozaurów, które stanowiły makiety w naturalnych rozmiarach na ścieżce edukacyjnej. Bardzo nas zainteresowały opowieści o życiu tych wspaniałych zwierząt.

Po drodze mijaliśmy również wystawę ewolucji człowieka, przedstawiającą sceny z życia człowieka pierwotnego, polowanie na mamuty i walkę o ogień.
Ale największe atrakcje były dopiero przed nami 🙂
Znaleźliśmy się w Piramidzie Cheopsa! Wejście do niej to była niesamowita przygoda w siedmiu wymiarach (często dla odważnych), obraz 3D, hologramy, ruchoma podłoga, mumia, a nawet sam Faraon. Niemało  wrażeń dostarczył nam również rejs w niezapomnianą podróż batyskafem. Dzięki nowoczesnej technologii mogliśmy zobaczyć dno oceanu sprzed 200 milionów lat z największymi wymarłymi gatunkami prehistorycznych zwierząt morskich. Ponadto odwiedziliśmy kino prehistoryczne, gdzie wygadany dinozaur Arnold przedstawił nam dzieje powstania naszej planety.
Tak cudowną wyprawę do przeszłości zakończyliśmy warsztatami paleontologicznymi, podczas których wykuwaliśmy szczątki dinozaurów. Po dniu tak pełnym wrażeń bardzo nam smakował ciepły obiad, a wycieczkę zakończyło szaleństwo na bajkowym placu zabaw oraz zakupy w sklepiku z pamiątkami.