Nasi uczniowie są zawsze dla nas na pierwszym miejscu… Nawet gdy opuszczą już szkolne mury i wyfruną w wielki świat 🙂
Dlatego też wspieramy ich działania, gdy tylko możemy. Tym razem nasi absolwenci zaangażowali się w projekt “See the Sea, czyli zobacz morze zanim będzie za późno…”

Inicjatywa uczniów z „Gdyńskiej Trójki”, szkoły oddalonej kilka minut spacerem od wybrzeża Bałtyku, objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Gdyni. To akcja polegająca na edukacji młodych ludzi na temat Bałtyku, jego problemów oraz o przeciwdziałaniach, które może podjąć każdy. Robią to poprzez media społecznościowe oraz filmiki na YouTube, tworzone we współpracy z uczonymi z: Instytutu Oceanologii PAN, Morskiego Instytutu Rybactwa, Akwarium Gdyńskiego, Uniwersytetu Gdańskiego i nie tylko.

Oprócz edukacji podejmują stanowcze działania, aby pokazać, że każdy może pomóc naszemu morzu. Sprzedają bluzy oraz torby, z których pełen zysk przekazują na Fundację Mare. Misją Fundacji MARE jest ochrona ekosystemów morskich i walka o przyszłość, w której Bałtyk tętni życiem i nie jest nieustannie narażany na negatywne skutki działalności człowieka. Link do sklepu: