W poniedziałek 22 października  uczniowie klas II i III naszej szkoły pojechali na dwudniową wycieczkę do Runowa. Celem wyjazdu było upowszechnianie aktywnego wypoczynku, profilaktyki zdrowotnej, poznanie właściwości lasu, doskonalenia umiejętności życia w grupie, kształcenie postaw proekologicznych oraz  super zabawa.

W czasie pierwszego dnia   wycieczki  uczniowie  obserwowali zmiany  zachodzące w przyrodzie jesienią,  poznawali gatunki i właściwości wielu drzew i  roślin.  Doświadczyli jak ważnym elementem życia jest wiedza i umiejętność wykorzystania darów natury do przetrwania w trudnych warunkach. Podejmując takie zadania jak: budowanie szałasu z gałęzi, rozpalanie ogniska przy pomocy krzesiwa czy przeprawę przez most linowy, uczniowie nauczyli się jak ważna jest  współpraca, asekuracja i wzajemna pomoc.  Po dniu pełnym wrażeń wycieczkowicze udali się na kolację. Po kolacji czekała na nich następna atrakcja- tort z okazji urodzin Kai i dyskoteka.

Następnego dnia dzieci zwiedziły miejscową stajnię. Tam dowiedziały się w jaki sposób należy pielęgnować konie, by były w dobrej kondycji. Potem  nadszedł czas na przejażdżkę konną. Każdy z uczestników wyjazdu spróbował swoich sił siedząc w siodle. Po przygodzie z końmi  uczniowie rozegrali niezwykły mecz z psem- piłkarzem, który z powodzeniem mógłby zastąpić na boisku  Lewego. A po meczu…następne wielkie wyzwanie- ścianka wspinaczkowa. I choć nie było wcale łatwo, wielu śmiałków wspięło się bardzo wysoko. Dla mniej odważnych lub zmęczonych były zabawy na dmuchańcach, gry i zabawy z liną. Po tak intensywnym przedpołudniu wszyscy uczniowie z wielkim  apetytem zjedli obiad. Po obiedzie wycieczkowiczów czekała ostatnia, ale bardzo upragniona atrakcja – sklepik z pamiątkami. Zadowoleni i  obkupieni w cenne przedmioty uczniowie zajęli miejsca w autokarze i wyruszyli w drogę powrotną do Gdyni.