1. Jakie są uprawnienia szkoły?
  • Pierwsza Społeczna Szkoła Podstawowa w Gdyni im. Dzieci Zjednoczonej Europy powstała 1 września 1990 roku i do dziś jest prowadzona przez stowarzyszenie In gremio. Szkoła posiada uprawnienia szkoły publicznej na czas nieokreślony.
 2. Jak można się kontaktować z dyrekcją i nauczycielami?
  • W górnej części strony w pasku z linkami znajdziecie Państwo podstrony dyrekcji oraz nauczycieli. Dodatkowo pod nagłówkiem w poziomym pasku znajduje się podstrona kontakt oraz przydatna mapka. W każdym z wyżej wymienionych miejsc znajdziecie Państwo aktualne adresy mailowe.
 3. Jakie są zajęcia pozalekcyjne i koła przedmiotowe?
  • Szczegółowe informacje dotyczące aktualnych kół przedmiotowych oraz godzin ich działalności znajdziecie Państwo w górnym pasku strony. Wszystkie zajęcia wymienione, jako koła przedmiotowe znajdują się w ofercie szkoły.
 4. Które z zajęć dodatkowych są płatne?
  • Szczegółowe informacje dotyczące aktualnych zajęć dodatkowych płatnych oraz godzin ich działalności znajdziecie Państwo w planie zajęć pozalekcyjnych podkreślone na czerwono. Istnieje możliwość uczęszczania na ten rodzaj zajęć dzieci nie będących uczniami PSSP.
 5. Jakie są godziny pracy szkoły?
  • Szkoła jest otwarta we wszystkie dni robocze. Opieka nad dziećmi jest zapewniona w godzinach 7.30 – 17.00. Zajęcia lekcyjne trwają od godziny 8.30 do 15.35. Sekretariat czynny jest w godzinach 8.00 – 15.30.
 6. Jak wygląda rekrutacja?
  • pasku zadań. W razie wątpliwości prosimy o telefon pod nr 0 58 624 05 09 lub kontakt mailowy na adres: radyko@gla.edu.pl
 7. Czy szkoła ma jakieś certyfikaty?
  • Szkoła dysponuje certyfikatami: „Szkoła z klasą”, „Szkoła przyjazna dysleksji”, „Przyjazny Ziemi”, “Certyfikaty Jakości Pomorskiego Kuratora Oświaty”.
 8. Czy jest jakaś maksymalna liczba uczniów w klasach?
  • Zgodnie ze Statutem Szkoły liczba uczniów w klasach może wynosić maksymalnie 18 osób.
 9. Czy są posiłki w szkole?    W szkole są zapewnione dodatkowo płatne posiłki dla uczniów.
 10. Jak w szkole wygląda opieka medyczna?
  • Szkoła zapewnia uczniom opiekę pielęgniarską, higienizację oraz prowadzenie kart zdrowia ucznia. Pielęgniarka szkolna przyjmuje w każdy poniedziałek w godzinach 9.00 – 13.00.
 11. Jakie informacje można znaleźć na stronie internetowej szkoły?
  • Strona internetowa szkoły zawiera większość najpotrzebniejszych informacji dotyczących szkoły. W nagłówku strony znajdują się aktywne linki do Pierwszego Społecznego Gimnazjum, Gdyńskiego Liceum Autorskiego STO, Ogniska Muzycznego RYTM oraz Ośrodka Psychologiczno-pedagogicznego RAZEM. W pasku pod nagłówkiem znajdują się informacje dotyczące szkoły, kadry pedagogicznej oraz zajęć i przedsięwzięć realizowanych przez szkołę. Znajduje się tam również szczegółowa informacja dotycząca Rytmu. Po prawej stronie znajdą państwo informacje dotyczące klas, konsultacji nauczycielskich. W środku strony znajdują się aktualności w których prawie każdą wiadomość można rozwinąć
 12. Jak szybko znaleźć potrzebne informacje na stronie internetowej szkoły?
  • Na stronie znajduje się wyszukiwarka, za pomocą której mogą Państwo odnaleźć interesujące Was treści wpisując wyraz lub grupę wyrazów. Wyszukiwarka znajduje poszukiwany wyraz w różnych odmianach i formach znaczeniowych.