szczurek podziekowanie 2szczurek podziekowania 1Miło nam poinformować, że Wojciech Szczurek, Prezydent Miasta Gdyni, złożył  stowarzyszeniu In gremio podziękowania za pomoc w szukaniu dawcy szpiku dla młodego gdynianina – Kamila Golla oraz za organizację wydarzenia, które zachęciło mieszkańców naszego miasta do nocnych przejazdów rowerowych.

Nasze stowarzyszenie w ostatni weekend sierpnia, było współorganizatorem festynu „Aktywne Pożegnanie Wakacji”. Podczas całodniowych gier, warsztatów, zabaw, zajęć namawialiśmy mieszkańców i wszystkich przybyłych na Plażę Miejską, aby zapisywali się do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego. Już teraz możemy powiedzieć, że odnieśliśmy mały sukces – tego dnia 425 osób zdecydowało się na bezinteresowną pomoc innym. W dalszym ciągu czekamy na informację, że znalazł się dawca dla Kamila, jednego z członków gdyńskiej rodziny rowerowej. Wierzymy, że ta informacje dotrze do nas niebawem.

W tym miejscu i my bardzo chcielibyśmy podziękować wszystkim zaangażowanym w organizację festynu „Aktywne Pożegnanie Wakacji”, II Nocnego Przejazdu Rowerowego m.in,: fundacji DKMS, Prezydentowi Miasta Gdyni Wojciechowi Szczurkowi, Pani Naczelnik Annie Białek, Panu Zygmuntowi Zmudzie Trzebiatowskiemu, Nadleśnictwu Gdynia, Gdyńskiego Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, wolontariuszom, a przede wszystkim niesamowitej grupie wspaniałych osób: nauczycieli, pracowników i członków naszego stowarzyszenia – każdy z Was dołożył swoją cegiełkę do tego sukcesu.