10612993_322391491267366_5309256021620626145_nChcesz zobaczyć jak wygodnie i modnie jeździć na rowerze, zadbać o rower lub go fantazyjnie ozdobić?

Wpadnij, najlepiej z rodziną i znajomymi, na “Dzień Gdynia Rowerem”.
Na zakończenie wakacji, już 30 sierpnia w sobotę, od godziny 11 do 18 oraz od 21 do 23 zapraszamy mieszkańców Gdyni – entuzjastów jazdy rowerem oraz tych, którzy jeszcze nie jeżdżą lub czują się w tej dziedzinie początkujący, do alei Topolowej, przy Parku Rady Europy w Gdyni na dzień pełen rowerowych emocji.

W programie pokazy mody rowerowej, trening z grupą kolarzy zawodowych, mycie, serwis i zdobienie rowerów, a przez cały dzień mnóstwo atrakcji, niespodzianek i konkursów z nagrodami. Aby poczuć się bezpieczniej na drodze, warto skorzystać z warsztatów bezpiecznej jazdy w miasteczku ruchu drogowego, zorganizowanym na terenie imprezy, gdzie przeprowadzone zostaną również egzaminy na kartę rowerową. Kiermasz rowerowy będzie okazją do nabycia akcesoriów i modnych elementów wyposażenia roweru, a piknik propozycją rowerowego menu.

O godzinie 21.00, wystartuje IV Gdyński Nocny Przejazd Rowerowy organizowany przez Stowarzyszenie In gremio, który tym razem skieruje się na Witomino i Karwiny.

Gdyński Nocny Przejazd Rowerowy to propozycja dla osób, które chcą spędzić noc na podziwianiu śpiącego miasta z perspektywy podróży rowerem, na rozmowach z osobami o podobnych zainteresowaniach, pozytywnym „zakręceniu” oraz przyjrzeniu się niepowtarzalnemu klimatowi okrytych nocą widoków na panoramę miasta.

Będziemy podróżować ulicami, ścieżkami rowerowymi i lasem, gdzie jedynym źródłem światła będą światełka naszych rowerów – oto główne powody, dla których warto 30 sierpnia (sobota) od godziny 20:30 być razem z nami na Alei Topolowej. Wyjazd planowany jest na godzinę 21:00.

Tym razem przejazd będzie miał start i metę w tym samym miejscu. Za to na początku, każdy uczestnik będzie mógł wyczyścić swój rower w mobilnej myjni parowej, a także poddać go sprawdzeniu w serwisie rowerowym.

Trasa przejazdu będzie podawana podobnie jak za pierwszym razem etapami. Tym razem odwiedzimy dzielnice, w których jeszcze nie byliśmy. Będą to Witomino i Karwiny.

Jeździmy dla przyjemności i bez pośpiechu, a przede wszystkim bezpiecznie. Godzina zakończenia przejazdu zależy od wielu czynników, w tym pogody, ilości uczestników, a także ich kondycji i chęci.