Był koncert Crazy Kids, który zebrał 207,74zł. Było przedstawienie zerówki o gąsienicy, które zebrało 102,35zł. Teraz nasza szkoła bierze udział w akcji pod tytułem WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA.

Etapy projektu:

1. Podróż przez kontynenty – dzieci podczas zajęć lub w formie pracy domowej wybierają kraj, z którego będzie pochodziła ich laleczka i zbierają o nim i jego mieszkańcach jak najwięcej informacji: o zwyczajach, kulturze, geografii etc.

2. Przygotowanie laleczek przez uczniów – uszycie takiej laleczki jest niezwykle proste – w oparciu o wykrój wysłany przez UNICEF dzieci przygotowują swoje własne charytatywne laleczki, które ubiorą i przyozdobią w sposób odpowiadający kulturze kraju, który wcześniej wybrały.

3. Wystawa laleczek w szkole – podczas specjalnego wydarzenia odbędzie się licytacja laleczek. Na ten dzień dzieci zaproszą rodziców, dziadków, opiekunów i społeczność lokalną. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie prawdziwemu dziecku z Sierra Leone przekazując na ten cel wylicytowaną kwotę.

4. Konkurs na najbardziej oryginalną laleczkę- każda szkoła realizująca projekt, będzie mogła wziąć udział w konkursie na najbardziej oryginalną laleczkę. Nagrodą jest koncert Majki Jeżowskiej w zwycięskiej szkole.

Projekt lalki będzie do odebrania u pani Beaty Bużan, koordynatorki projektu.

Zapraszamy zarówno Dzieci, jak i ich Rodziców, Rodzeństwo, Babcie, Ciocie, Dziadków i wszystkie osoby, które chciałyby pomóc.

Oprócz udziału w szczytnym celu, dzięki któremu można komuś pomóc, otrzymamy bezcenne chwile z dziećmi podczas wspólnego tworzenia zabawki. Mało tego: dzieci będą miały okazję ćwiczyć dłonie we wspaniałym zadaniu manualnym, które ma wpływ na mięśnie palców słabo wykorzystywane przy komputerze, również to zadanie wytwarza nowe połączenia nerwowe w mózgu. Satysfakcja dziecka wynikająca ze stworzenia lalki, to jedno, zaś świadomość pomocy słabszym i potrzebującym, to drugie. Jakże ważne ‘drugie’.

ZAPRASZAMY DO NASZEGO PROJEKTU!