Dziś na zajęciach plastycznych świętowaliśmy. Było wspólne “sto lat” i lizaki od solenizanta dla wszystkich miłośników sztuki. Obchodziliśmy urodziny Michała Anioła! I wcale nam nie przeszkadzało, że urodził się ponad 530 lat temu.

Michał Anioł, czyli Michelangelo Buonarroti (ur. 06.03.1475) to jeden z najbardziej uzdolnionych artystów wszechczasów, więc bardzo się cieszyliśmy, że możemy mu złożyć życzenia. Powstały laurki i obrazy inspirowane dziełami artysty.
Kunszt Michała Anioła zachwyca również teraz – oglądaliśmy niektóre z jego rzeźb i kilka prac malarskich. Spodobał nam się jeden z fresków opowiadających o stworzeniu świata z Kaplicy Sykstyńskiej – “Stworzenie Słońca i Księżyca”. Widzieliśmy też płaskorzeźbę “Madonna na schodach”, którą Michał Anioł wyrzeźbił jak miał tylko 15 lat! To przecież niewiele więcej niż my teraz…
Jednak najbardziej zachwyciła nas Pieta watykańska. Wiedzieliście, że blok marmuru z którego później powstały takie piękne postaci był tak duży i ciężki, że musiano go transportować z kamieniołomów aż 9 miesięcy?!

Prace powstały podczas zajęć kółka plastycznego dla klas 0-1. Na zdjęciu u góry tekstu jest Sybilla Delficka, którą rysowały Blanka i Lila z I klasy.

A tutaj mamy pełną galerię najlepszych życzeń dla Michała Anioła Buonarrotiego!