Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej mili, życzliwi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach.

Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie klasy drugiej naszej szkoły, wystawili pełne humoru i wzruszeń przedstawienie pt. „ Broda Heroda”.

W pięknych  strojach oraz w magicznej scenografii , w  niebanalny i niezwykle zabawny sposób, opowiedzieli historię Bożego Narodzenia.  Obok postaci Maryi, Józefa, Aniołów, Diabłów i Pasterzy wystąpiły także zwierzęta. Szczególną rolę odegrała pewna ptasia rodzina. Jej losy w niesamowity sposób, także za sprawą brody Heroda, splotły się z przeżyciami Świętej Rodziny w Nazarecie. Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc.

Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Piękny śpiew pastorałek i piosenek świątecznych pobudził widzów do refleksji  i  przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Po przedstawieniu  aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla młodych artystów jak i rodziców.