Dziś obchodzimy “Międzynarodowy Dzień Kropki”- świętowali go nasi uczniowie klasy 1a oraz 2 na zajęciach z języka angielskiego. Za pomocą aplikacji stworzyli swoje trójwymiarowe kropki projektując je na papierze. Cóż to za święto i co się działo? Czytajcie dalej 🙂

Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia uczniowie i nauczyciele na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się bawić.

Skąd wziął się Dzień Kropki?

Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i mądrej nauczycielce uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków, a także wydana alfabetem Braille’a. Bardzo szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów. Opowiadanie z książki “The Dot” stało się inspiracją dla wielu nauczycieli i dzięki temu w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Święto, obecnie, jest obchodzone już w 108 krajach.