Dziś świętowaliśmy wyjątkowy dzień, który powinien być świętem dla każdego- Dzień Ziemi- naszej planety.

Z tej okazji wszyscy nasi uczniowie brali udział w różnorodnych warsztatach związanych ze świadomością dbania o środowisko i jego ochrony. W czasie warsztatów plastycznych powstały niezwykłe dzieła na płótnie “z odzysku”,  dzięki kreatywsci i wyobraźni z odpadów powstała również przepiękna biżuteria.

Starsi uczniowie mogli zgłębić wiedzę na temat roślin oczyszczających powietrze, poćwiczyć segregację śmieci, zbudować filtr oczyszczający wodę, a także dowiedzieć się co czyni naszą planetę wyjątkową i jakie jest jej miejsce w układzie słonecznym. Dali również nowe życie starym koszulkom i brali udział w quizie o tym, jak być świadomym konsumentem 🙂

Mamy nadzieję, że każdy dzień będzie Dniem Ziemi!