To był prawdziwy festiwal kreatywności! Uczniowie ósmych klas przygotowali w ramach projektu z fizyki, zjawiskowe escape roomy! W ten sposób zakończyliśmy dział Magnetyzm i podsumowaliśmy najważniejsze fakty (bieguny magnetyczne, elektromagnes, ferromagnetyzm, kompas, silnik…). Okazuje się, że: mnóstwo ciekawych zagadek, krzyżówki, ukryte wiadomości, zaszyfrowane polecenia, rebusy, skrzyneczki zamknięte na kłódkę, QR kody potrafią wzbudzić w uczniach niezwykły entuzjazm i zaangażowanie. Trzeba też wspomnieć, że dużą przyjemnością jest nie tylko zabawa w escape roomie ale samo przygotowywanie całego systemu powiązanych zagadek. Satysfakcja do kwadratu z bycia odbiorcą i pomysłodawcą ;). Polecamy takie zabawy!