10 marca Maja i Matylda z klasy VI A oraz Daria z klasy VII B reprezentowały naszą szkołę podczas finału Wojewódzkiego konkursu języka angielskiego “Jestem Lingwistą”. Konkurs w tym roku szkolnym był adresowany do uczniów klas szóstych i siódmych.

Nasza reprezentacja została wyłoniona w wyniku testu przeprowadzonego podczas etapu szkolnego, który był bardzo emocjonujący. Do kolejnego etapu mogły przejść tylko trzy osoby z każdej szkoły, a po teście Daria i Zosia z klasy VII miały tę samą liczbę punktów. Dopiero trzecia dogrywka przyniosła rozstrzygnięcie na korzyść Darii.

Konkurs w siedzibie organizatora – Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego Nr 8 w Gdańsku składał się z dwóch etapów. Do finału mogło zakwalifikować się dziesięcioro uczniów, którzy zdobyli co najmniej 49 punktów z etapu pierwszego. Naszym reprezentantkom poszło wspaniale – Daria zakwalifikowała się do ścisłego finału. Maja uzyskała wymagane 49 punktów, ale uplasowała się ex aequo na miejscu dziesiątym z uczniem z innej szkoły, który wszedł do finału po dogrywce. Matylda zdobyła również imponującą liczbę punktów – 48. Gratulujemy!