W zeszły czwartek( 20.06.2013r.) klasa 0, IA i IB wybrały się na niesamowitą, pełną wrażeń wycieczkę do Gniewu. Na dzieci po dotarciu na miejsce czekał przewodnik, z którym poznawały zamek. 

Dzieci poznały życie i pracę dawnych rzemieślników. Podczas wędrówki po warsztatach: kowalskim, płatnerskim, drukarskim prasą Gutenberga, garncarskim, mincerskim wysłuchały opowieści o najskrytszych tajemnicach ich właścicieli. W Strzelnicy Zamkowej przekonały się jak powstały kusze i łuki. Niepowtarzalny klimat stworzy wizyta w „gabinecie relaksacyjnym” kata gniewskiego oraz sala związana z bitwą pod Grunwaldem. To w boju przecież rycerze sprawdzali efekty pracy kowali i płatnerzy.

Dzieci uczestniczyły również w żywej lekcji historii pt. „Husaria chluba oręża polskiego – spektakl konny”.

Dzieci uczestniczyły także w widowisku Wakacje z duchami w Gniewie. Ci, którzy odwiedzili zamek przenieśli się do nieistniejącego świata duchów, tych przyjaznych i tych złych, do świata walących się murów, płonących stropów, pękających okien i bezgłowych rycerzy. Zobaczyły z bliska, na własne oczy, to z czym wcześniej obcowały w kinie. W tę podróż wybrały się wraz z narratorem, wchodzącym w interakcję z widzami w taki sposób, by zamierzone efekty wywierały na nich możliwie największe wrażenie. Po dniu pełnym wrażeń, zakupieniu mnóstwa pamiątek na dzieci czekał obiad na zamku.