Konkurs Bajka MatematycznaW miniony czwartek na Politechnice Gdańskiej odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom Konkursu Matematycznego pt. “Bajeczna historyjka o zastosowaniu matematyki”. Z przyjemnością informujemy, że Julia z klasy IV A zajęła w tym konkursie III miejsce, zaś Maks z VI A zdobył wyróżnienie. Po wręczeniu nagród nasi uczniowie uczestniczyli w heppeningu matematycznym na przepięknym dziedzińcu gmachu głównego Politechniki. Największą atrakcją było znajdujące się tam wahadło Foucaulta, którego powolna zmiana płaszczyzny ruchu dowodzi, że Ziemia obraca się wokół własnej osi. Wszyscy mogli też spróbować swoich sił w różnorodnych grach matematycznych, mieli okazję zapoznać się z wystawami tematycznie nawiązującymi do matematyki i jej zastosowań oraz na własne oczy podziwiać najstarsze woluminy ze zbiorów uczelnianej biblioteki. To była wspaniała wyprawa. Gratulujemy laureatom i zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.