W miniony piątek grupa nauczycieli z Norwegii odwiedziła naszą szkołę. Podczas wizyty studyjnej goście obserwowali lekcje angielskiego i matematyki, podczas których nauczyciele Społecznej Jedynki zaprezentowali wykorzystywane przez nich nowoczesne metody i narzędzia informatyczne, które sprawiają, że proces kształcenia jest ciekawszy, a uczniowie osiągają znacznie lepsze wyniki w nauce. Podstawę stanowią komputery z dostępem do sieci oraz inne zdobycze technologii, w tym tablety interaktywne, specjalne tablice, oprogramowania, platformy interaktywne czy książki na nośnikach elektronicznych. Dzięki wykorzystaniu technologii na co dzień nasza szkoła staje się coraz bardziej nowoczesna, a nauka łatwiejsza i ciekawsza. Norwescy pedagodzy uczestniczyli również w spotkaniach, na których z ogromnym entuazjazmem poznawali realizowane w ubiegłym roku międzynarodowe projekty eTwinning oraz zasady, cele oraz nasze plany i oczekiwania związane z rozpoczynającymi się właśnie licznymi projektami w ramach programów Erasmus plus i eTwinning. Spotkanie przebiegało w niezwykle przyjaznej i inspirującej atmosferze, uczniowie, nauczyciele i dyrekcja Społecznej Jedynki zachwycili norweskich nauczycieli swoim zaangażowaniem, kreatywnością, dbałością o wygląd szkoły i otwartością na innowacyjne rozwiązania w edukacji. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację i przebieg wizyty studyjnej, której efektem jest zwiększanie wymiaru międzynarodowego Społecznej Jedynki oraz przeniesienie zaobserwowanych inspirujących pomysłów edukacyjnych na grunt norweskiej szkoły.