Dzisiaj, w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym, doszło do niespotykanej do tej pory potyczki. Walczyli uczniowie Pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej oraz Pierwszego Społecznego Gimnazjum z … obrazkami logicznymi. 

Punktualnie od godziny 11.00 uczniowie uczestniczący w zajęciach wzięli udział w wykładzie, podczas którego krok po kroku, dowiedzieli się jak rozwiązywać obrazki logiczne. Część merytoryczna została przeprowadzona bardzo sprawnie, ponieważ nasi uczniowie nie mogli doczekać się momentu, gdy sami zmierzą się z zadaniami.

Pomimo zróżnicowanej trudności zdań, zespoły w skład których wchodzili reprezentanci każdej klasy, poradziły sobie nawet z najbardziej zagmatwanymi obrazkami. Podczas rozwiązywania zadań okazało się, że obrazki to: słoń, kwiatki, kot oraz telewizor.

I Gdyńska Bitwa na Obrazki Logiczne za nami! Do zobaczenia na bitwie ogólnopolskiej!

“Bitwa na Obrazki Logiczne” to autorski konkurs, którego twórcami są nauczyciele Gdyńskiego Liceum Autorskiego prowadzonego przez Społeczne Towarzystwo Oświatowe. W tym roku po raz pierwszy konkurs będzie ogólnopolski oraz rozgrywany w różnych kategoriach wiekowych. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Pani Anna Okońska – Prezes Zarządu Głównego STO.