Klasa VI A gościła 24 października 2016 roku rówieśnicę z Londynu. Sophie Tripp przyjechała w odwiedziny do babci podczas dwutygodniowych wakacji w nowej szkole. Mimo, że ma dopiero 11 lat, uczęszcza do pierwszej klasy prywatnej katolickiej szkoły średniej w Londynie, gdzie będzie się uczyć aż do osiemnastego roku życia.
Sophie odpowiadała na pytania uczniów, które dotyczyły głównie szkoły, ale również jej zainteresowań. Klasa dowiedziała się, m.in., że przerwa na lunch w tej londyńskiej szkole trwa ponad godzinę, uczniowie muszą nosić mundurki, a obecność jest sprawdzana raz dziennie, przed lekcjami.
To była udana lekcja – angielski jest ojczystym językiem Sophie, więc mieliśmy okazję posłuchać interesujących informacji w języku Szekspira! Uczniowie mogli zaś zastosować swoje umiejętności w praktyce i oprócz zadawania pytań, odpowiedzieć na kilka, które zadała im Sophie.