Stowarzyszenie In gremio w Gdyni wraz z Generalnym Konsulem Niemiec w Gdańsku, mają zaszczyt zaprosić uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych z województwa pomorskiego, do udziału w IX Niemieckojęzycznym Szkolnym Festiwalu Teatralnym, który odbędzie się 17 kwietnia 2013 roku w Sali Koncertowej Z.M. Portu Gdynia S.A.
Mottem tegorocznej edycji festiwalu jest: świat filmu. Niemieckojęzyczny Szkolny Festiwal Teatralny ma już swoją tradycję. Już od 8 lat odbywa się on w Trójmieście i umożliwia uczniom szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych wystawienie własnych sztuk czy skeczy w języku niemieckim, oraz zaprezentowania tańca i śpiewu. W tym roku festiwal zaprasza do udziału uczniów nie tylko z Trójmiasta i okolic, ale z całego województwa pomorskiego. Również zmienia się miejsce festiwalu, gdyż dotychczas był to Teatr Miniatura w Gdańsku.

Celem festiwalu jest zainteresowanie dzieci i młodzieży niemiecką kulturą i językiem. Przygotowanie do występu teatralnego mają optymalny charakter: nie jest to już tylko zwykła lekcja języka niemieckiego w szkole, ale też poprzez zabawę przybliża ona uczniom realia kraju, ludzi oraz języka. W ostatnim festiwalu w lutym 2012 r. uczniowie wystawili w Teatrze Miniatura różnorodne przedstawienia wokół tematyki “miłość”.
Informujemy, że ilość miejsc jest ograniczona!

Szczegółowe informacje (regulamin i formularz zgłoszeniowy) prześlemy Państwu po feriach. Serdecznie zapraszamy!

Anna Maria Stasiowska
Prezes In gremio

Dorota Płaczek
Koordynatorka projektu
placzek@gla.edu.pl
tel. kom: 666 049 669