Mamy przyjemność ogłosić, że uczennica klasy V – Julia Bartnik, po raz drugi została laureatką Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej w kategorii proza kl. V i VI. Zwycięska praca to historia o zagubionym cieniu, w poszukiwaniu którego trzeba było dotrzeć aż na koniec świata! Na XXVII Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej nadesłano 9627 zestawów tekstów literackich z 369 szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski oraz 498 wierszy i opowiadań młodzieży polonijnej z 37 szkół w Stanach Zjednoczonych i 66 utworów literackich z 2 szkół w Berlinie. Nagrodzone i wyróżnione wiersze i opowiadania zostały opublikowane w książce pokonkursowej „Wiatr ma w kieszeniach miliard skrzypiec”. Serdecznie gratulujemy laureatce i życzymy kolejnych sukcesów!