Klasa VA odwiedziła Muzeum Narodowe w Gdańsku. Uczniowie, w formie gry fabularnej, poznali zbiory Oddziału Sztuki Dawnej i historię XVII-wiecznego Gdańska. Podzieleni na grupy, przebrani w czarne peleryny, białe krezy i biżuterię przemierzali sale muzealne w poszukiwaniu dzieł sztuki, by ostatecznie wykonać zadania, odnaleźć skarb i doprowadzić swoją drużynę do zwycięstwa! Uczniowie wcielając się w dawne postacie używali przypisanych im umiejętności (skradania się, znajomości ziół, władania mieczem czy biegłości językowej) by rozwiązać najróżniejsze problemy. Obydwie drużyny zwyciężyły, jedna w ilości zdobytych punktów i wykonanych zadań, druga odnalazła skarb! 🙂 Wybraliśmy się także na wycieczkę do Teatru Szekspirowskiego. Zapoznawszy się życiorysem patrona i teatrem elżbietańskim uczniowie zwiedzali wszystkie zakamarki teatru. Zobaczyli wisząca salę, scenę na dachowym tarasie, przeciskali się wąskimi korytarzami  by ostatecznie podziwiać główną scenę z otwieranym jak ogromna szkatułka dachem.  Po lekcji i zwiedzaniu nadszedł czas na warsztaty teatralne, jak było zobaczcie sami:)