12 kwietnia 2017 r. uczniowie klasy VI A realizowali lekcje w terenie. Tym razem wybraliśmy się do Sopotu.

Pierwszym celem wyjazdu był udział w warsztacie, który odbył się w Państwowej Galerii w Sopocie. Przez sześćdziesiąt minut uczniowie wykonywali rozmaite ćwiczenia, których celem było rozluźnienie się, nauka współpracy w grupie, korzystanie z wyobraźni, a wszystko zostało zwieńczone dwoma występami. Wszyscy zatem nauczyli się, jak być performerem. Następnie zwiedziliśmy dwie wystawy czasowe w Galerii: “Kolory w Sztuce” i “Reliefy”.

Zachęceni przez panią Justynę Nerowską, wjechaliśmy panoramiczną windą do kawiarni, w której skosztowaliśmy sopockiej wody zdrojowej – okazała się niezbyt smaczna!

Po krótkim spacerze i smacznym posiłku, udaliśmy się do budynku, w którym mieszczą się cztery pokoje zagadek. My zajęliśmy trzy z nich: “Detektywa”, “Upside down” i “Garnizon” i ćwiczyliśmy umiejętności logicznego myślenia i współpracy w grupie. Zagadki były dość trudne, ale zabawa wyśmienita. Wyjazd wart powtórzenia!