W dniach 6- 7 czerwca obie pierwsze klasy wybrały się na wycieczkę do malowniczych Ostrzyc.Były to dwa dni pełne świetnej pogody, przepięknych widoków oraz niezapomnianych wrażeń, tym bardziej, że dla wielu z uczniów była to pierwsza okazja, aby nocować poza domem! 🙂 Czas podczas wycieczki minął nam bardzo aktywnie.

Zaczęliśmy od gier i zabaw integracyjnych opartych na współpracy, na plaży w pobliżu ośrodka. Popołudnie upłynęło nam pod znakiem botaniki i fizyki. Podczas spaceru do lasu zbieraliśmy okazy roślinności, które później mogliśmy obejrzeć pod mikroskopem oraz przez lupę. Po powrocie do ośrodka czekały na nas dwie godziny doświadczeń “dźwiękowych”. Wieczorem zaś odbyliśmy długi spacer wokół malowniczego jeziora, aby zakończyć cały dzień ogniskiem wśród pobliskich stawów. Widoki były naprawdę przepiękne!

Drugiego dnia czekało nas nie lada wyzwanie. Zostaliśmy podzieleni na 3 grupy i ruszyliśmy w las “uzbrojeni” w mapy oraz kompasy, aby odnaleźć ukryte w lesie lampiony. Zadanie nie było łatwe i tylko nielicznym i najbardziej wytrwałym udało się zdobyć prawie wszystkie punkty. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do ośrodka, gdzie już czekał na nas pyszny obiad, a zaraz potem wsiedliśmy do autokaru i udaliśmy się w drogę powrotną do domu (podczas której prawie wszyscy zasnęliśmy, pełni wspomnień i wrażeń). 🙂

Zapraszamy do galerii zdjęć!