Amerykańskie Centrum

Kulturalno – Informacyjne American Corner

Targ Rakowy 5/6, 80-806 Gdańsk

Stowarzyszenie In gremio

ul. Strażacka 15, 81-616 Gdynia

ZAPROSZENIE

            Szanowni Państwo Amerykańskie Centrum Kulturalno – Informacyjne American Corner, Stowarzyszenie In gremio oraz Pierwsza Społeczna Szkoła Podstawowa w Gdyni serdecznie zapraszają wszystkich uczniów klas IV-VI trójmiejskich szkół podstawowych oraz ich nauczycieli           do wzięcia udziału w pierwszej edycji Konkursu wiedzy o kulturze i historii Stanów Zjednoczonych „Focus on America”.

            Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do zapoznania się z kulturą, sztuką i historią Stanów Zjednoczonych oraz zapoznanie z historią i znaczeniem symboli amerykańskich, takich jak Statua Wolności Chcielibyśmy także rozwinąć wiedzę uczniów na temat roli, jaką odegrali Polacy         w historii kontynentu amerykańskiego.

Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch etapach: I – szkolnym oraz II – w siedzibie Centrum American Corner (finał). Etap pierwszy odbędzie się 12.12.2013 r. w szkołach, które dokonały terminowego zgłoszenia. Szczegóły w załączonym regulaminie.

            Dla laureatów przewidziane są atrakcyjne nagrody książkowe.

 

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie

Anna Misiek                                                                                              Piotr Derengowski

koordynator konkursu                                                                                 koordynator konkursu

z ramienia American Corner                                                                       z ramienia In gremio

 

Pobierz

Informację o Konkursie  AmericanCorner

Regulamin Konkursu American Corner Regulamin