Kreatywność stanowi kluczową kompetencję zarówno w szkole, jak i w życiu codziennym. Rozwijanie tej umiejętności umożliwia nam elastyczniejsze myślenie, poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań i wyjście poza utarte schematy. To zdolność, która niesie liczne korzyści i otwiera nowe perspektywy. Kreatywność to przede wszystkim otwartość na nowe doznania, poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań i przejmowanie inicjatywy. Uczniowie klasy 4 zmierzyli się z prostym ćwiczeniem kreatywności, dzieląc się na grupy, aby zbudować jak najwyższą wieżę z makaronu i słodkich pianek. Pozornie łatwa zabawa okazała się wymagającym zadaniem, stawiającym przed nimi wyzwanie współpracy. Podkreśliła ona wagę planowania, skupienia, podziału ról oraz zaangażowania każdego uczestnika. Dowiedzieli się, że grupa może osiągnąć coś, czego pojedyncza osoba nie byłaby w stanie zrealizować.
Uczniowie doskonale sprostali zadaniu, wykazując się zarówno kreatywnością, jak i umiejętnościami współpracy. Całe wyzwanie dostarczyło im pozytywnych emocji i uśmiechu. Lekcja była częścią wdrażania umiejętności zdobytych podczas kursu metodycznego na Teneryfie “Creative Thinking”, będącego integralną częścią projektu Erasmus+ realizowanego w szkole.